Forthlon

Tylko u nas - Wyłącznie z nami

Forthlon to niespotykana dotąd forma eventu sportowego, firmowego, imprezy urodzinowej, potyczek rodzinnych, sołeckich czy miejskich.
Rywalizacja odbywa się w 4 dyscyplinach! Jeśli impreza odbywa się w Gostyniu to rywalizujemy w piłce nożnej, kartingach, minigolfie i bowlingu.
Dzięki panelom sportowym i boiskom mobilnym możemy taki event zorganizować u Ciebie w mieście, w parku lub na placu firmy!
Nie lubisz piłki nożnej? Nie ma w Twoim mieście kręgielni? Nie ma problemu! Każdą dyscyplinę możemy zamienić na inną.
Organizujemy cykliczne Forthlony branż firmowych. Już dziś zadzwoń lub napisz i sprawdź najbliższe wolne terminy!

Street Soccer

Street Soccer BosikoMobilne.pl Gostyń

Street Soccer to prawdopodobnie najbardziej efektowana odmiana piłki nożnej. Rywalizacja odbywa się na specjalnie przygotowanym boisku wyposażonym w bandy i specjalistyczne, miękkie panele sportowe. Średnio w 10-minutowym meczu pada ponad 10 bramek!

W turnieju może brać udział cała drużyna. Zmiany są lotne. Gramy 3 + bramkarz. Podstawową zasadą jest gra w przewadze. Gdy przeciwnik atakuje 3 zawodnikami, drużyna przeciwna może bronić się tylko 2 zawodnikami. Jeden zawodnik musi czekać na połowie przeciwnika. Dzięki temu gra jest szybka i widowiskowa!

Jeżeli w drużynie są osoby, które nie mają ochoty uczestniczyć w tej dyscypline, mogą umilić sobie czas grając np. w badmintona lub bule na specjalnie przygotowanych torach. Można także wymienić tę dyscyplinę na inną, np. siatkówkę.

Minigolf

Minigolf świetna zabawa na boiskomobilne.pl urodziny wypożyczanie

Minigolf to świetna rozgrywka i dlatego włączyliśmy ją do naszego Forthlonu. Rywalizacja odbywa się na 5 stanowiskach do minigolfa. W zależności od ilości stanowisk i czasu, zawodnik gra jedną, dwie lub trzy rundy. Liczy się wynik indywidualny, jak i drużynowy!

Celem gry jest umieszczenie piłki w dołku jak najmniejszą ilością uderzeń kijem golfowym tzw. putterem. Na jednym stanowisku możemy uderzyć maksymalnie sześć razy. Gdy po tych uderzeniach piłka jeszcze nie będzie w dołku, gracz otrzymuje dodatkowe punkty karne i przechodzi do następnego stanowiska.

Do tej gry nie trzeba wielkich umiejętności! W tej odmianie golfa radzą sobie nawet najmłodsze dzieci.
Tę dyscyplinę również możemy zamienić na dowolnie wybraną przez Państwa. Jest to jednak jedna z bardziej lubianych atrakcji naszych klientów.

Kartingi

Forthlon kartingi boiskomobilne.pl Gostyń. Event Sportowy, Czwórbój

Kartingi czy inaczej Gokarty! To ulubiona rywalizacja prawdziwych facetów...ale nie tylko, świetnie radzą sobie też kobiety. Jeśli to możliwe rywalizację prowadzimy w osobnych kategoriach, by rywalizacja była jeszcze większa.

Każdy z zawodników weźmie udział w eliminacjach, a najlepsi pojadą w wyścigu finałowym! Rywalizacja odbywa się na najdłuższym w Polsce torze przeznaczonym do wyścigów amatorskich. Prawie 1 km technicznych zakrętów, szybkich prostych i niezwykle trudnych nawrotów sprawia, że klienci wracają do nas wielokrotnie!

Osobom, które boją się szybkiej jazdy stosujemy blokadę 50% gazu, dzięki czemu swoich sił mogą spróbować nawet najbardziej bojaźliwi amatorzy wyścigów! Dyscyplina ta jest dostępna tylko w Gostyniu. W przypadku organizacji eventu w innym miejscu, możemy ją zamienić na inną, równie atrakcyjną dyscyplinę sportową.

Bowling

Bowling gostyń pub boiskomobilne w Gostyniu Forthlon

Bowling - tej dyscypliny chyba nikomu nie musimy przedstawiać. W każdym rzucie staramy się strącić jak największą ilość kręgli. Podobnie jak w Minigolfie dodatkowo nagradzamy osiągnięcia indywidualne, jak i drużynowe!

Każdy z zawodników zagra jedną całą partię (10 kolejek). Przy tej formie rozrywki możemy już spokojnie napić się piwa i ceszyć się zabawą. Zazwyczaj jest to najbardziej ekscytująca i najbardziej wyrównana dyscyplina w Forthlonie.

Nawet osoby, które nigdy nie grały w kręgle pokochają tę dyscyplinę od pierwszego rzutu. Gra odbywa się w klimatycznym pubie, gdzie przy okazji możemy świętować zwycięstwo w całym Forthlonie! Jeśli organizujemy event u Ciebie, rywalizacja może odbyć się na innej kręgielni.

Forthlon - zasady

Forthlon odbywający się w Gostyniu jest turniejem jedno lub dwudniowym (decydują drużyny z odpowiednim wyprzedzeniem). Drużyny otrzymają koszulki w odpowiednich kolorach, w których będą rywalizować. Rywalizacja odbywa się w 4 dycyplinach sportowych. O kolejności gier decyduje specjalnie ułożony harmonogram - rozpiska.


Ilu zawodników może mieć drużyna?

W każdej konkurencji bierze udział maksymalnie 10 zawodników. Drużyna może składać się z większej ilości zawodników i wymieniać ich w poszczegónych dyscyplinach. Opłata wpisowa obejmuje drużynę 12-osobową. W przypadku zwiększenia ilości osób obowiązuje dopłata za każdą osobę.

Jak odbywa się rywalizacja?

Harmonogram rozgrywek został tak ułożony by zawodnicy poszczególnych drużyn mogli integrować się ze sobą, a także by rywalizowali o miano Najlepszej Drużyny w bezpośrednim kontakcie. W bowlingu i minigolfie uczestniczymy całą drużyną i wspólnie możemy oglądać swoje zmagania. W Street Soccerze rywalizujemy całą drużyną rozgrywając spotkania z pozostałymi drużynami. Kartingi zostały podzielone na dwie rundy. W eliminacjach jeździmy całą drużyną starając się uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn będą rywalizowąć w biegu finałowym o dodatkowe punkty.

Kto wygrywa turniej?

Zwycięzcą forthlonu jest drużyna, która uzyska największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach. Oprócz zwycięzcy całego Forthlonu wyłaniamy także najlepsze drużyny i zawodników w poszczególnych konkurencjach!

Co w przypadku różnej ilości zawodników?

Dlatego do każdej punktacji drużynowej wliczamy tylko najlepszych 8 zawodników. W Bowlingu i Minigolfie jest to suma punktów najlepszych 8 zawodników. W Street Soccerze miejsca ustalane są wg. tabeli. W kartingach jest to suma 8 najlepszych czasów z eliminacji.

Dobrze gram w kręgle, ale boję się jazdy kartingiem?

Oczywiście możesz wziąć udział w kręglach, a w kartingach zastępuje Cię inny zawodnik...ale rezygnując z kartingów zastanów się dwa razy - frajda nie z tej ziemi!

60kg, 80kg, 120kg, jak tu rywalizować w kartingach?

Kartingi są doważane do 90kg. Co to znaczy? Jeśli ważysz 85kg, a Twój kolega 60kg to przy podobnych umiejętnościach mogłaby być widoczna różnica w przyspieszeniu i przyczepności. Żeby wyrównać szanse kartingi są dociążane odpowiednimi odważnikami, a więc i Ty i kolega będziecie mieli podobną masę całkowitą podczas eliminacji. Czy waga 120 kg eliminuje Cię z rywalizacji? Oczywiście, że nie, ale na pewno będziesz miał mniejsze szanse na osiągnięcie dobrego rezutlatu. Każdy zawodnik powyżej 105kg i chęci udziału w rywalizacji powinien nas o tym fakcie poinformować przed przyjazdem do Gostynia.

Punktacja?

Szczegółowa punktacja znajduje się w pliku poniżej.

Jestem indywidualistą i chcę wygrywać!

To świetnie! Twój wynik jest wliczany do punktacji drużynowej, ale również Twój wynik indywidualny może mieć znaczenie w końcowej klasyfikacji. W Minigolfie, Bowlingu najlepsze wyniki indywidualne są dodatkowo punktowane. W kartingach możesz dodatkowe punkty zdobyć w wyścigu finałowym.

Czy trzeba przemieszczać się samochodem?

Zrobiliśmy wszystko by obiekty znajdowały się blisko siebie. Boisko do Street Soccera i stanowsika do minigolfa ustawiamy na specjalnie wyznaczonym placu. Z tego samego placu jest wejście do pubu, gdzie kupimy odpowiednie nawodnienie i pogramy w kręgle. Tor kartingowy znajduje się zaraz obok placu. Prawda, że blisko?

Co z żywieniem?

Dla zawodników przewidziany jest grill i woda. Jeśli ktoś nie przepada za kiełbaskami, obok w pubie można kupić od pysznej pizzy, poprzez hamburgery, kończąc na "tacy piwosza".

Czy mogę zrobić turniej tylko dla moich pracowników?

Jeśli chcesz zorganizować wewnętrzny turniej firmowy między działami możemy to zrobić w Gostyniu lub u Ciebie w firmie!

Gdzie znajdę terminy turniejów ogólnych i branżowych?

Tak, zgadza się, organizujemy turnieje ogólne i branżowe w Gostyniu. Aktualne terminy znajdziesz na naszym fanpage www.facebook.com/ligihalowe w sekcji "Wydarzenia" lub dzwoniąc/pisząc bezpośrednio do nas.

Gdzie znajdę regulamin, punktację i przykładową rozpiskę?

A tutaj: Regulamin | Punktacja | Przykładowa rozpiska dla 6 drużyn

Tak wygląda Forthlon!